زمان آغاز طرح تغيير ساعت كاري در تهران

دبير شوراي عالي ترافيك بر نظر ويژه رييس‌جمهوري به اجراي طرح تغيير ساعت كار اشاره كرد و گفت: طرح تغيير ساعت كاري از 30 آبان ماه در تهران اجرا مي‌شود.

لطفي‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اعلام اين خبر كه طرح تغيير ساعت كاري با يك ماه تاخير نسبت به زمان اوليه در دوم آبان ماه اجرا مي‌شود، افزود: زمان شروع اجراي قطعي طرح 30 آبان است.

وي در عين حال از برگزاري چند جلسه با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جهت هماهنگي بيشتر و همراهي اين نهاد خبر داد و گفت: اين جلسات ادامه دارد و در جريان آن نتايج مثبت و مطلوبي در جهت اجراي بهتر طرح حاصل خواهد شد.

لطفي‌زاده با اشاره به شرايط سخت ترافيك تهران براي مردم و كمبودهايي كه در آن وجود دارد خاطرنشان كرد: مردم شهر تهران براي فرار از اين مشكلات و ترافيك سنگين، با هر نوع طرحي كه شرايط را كمي بهتر از قبل كند همراهي كرده و موافقند.

دبير شوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور به نظرسنجي انجام شده در بين تعدادي از شهروندان تهران اشاره كرد و گفت: 74 درصد افراد مورد نظرسنجي طرح تغيير ساعت كاري را در تغيير وضعيت ترافيك تهران خوب ارزيابي كرده‌اند، 22 درصد گفته‌اند هيچ اثري ندارد و تنها چهار درصد افراد حاضر در اين نظرسنجي اجراي طرح را موجب بدتر شدن وضع ترافيك ارزيابي كرده‌اند.

وي اضافه كرد: در عين حال 86 درصد همين افراد مورد نظرسنجي با تغيير ساعت مدارس در جريان اجراي طرح در ساعت 8 تا 8:30 صبح موافق بوده‌اند كه اين نتايج گواه تمايل و همراهي شهروندان تهراني براي بهبود وضع ترافيك تهران است.

به گزارش ايسنا،‌ قرار بود طرح آزمايشي تغيير ساعت كاري مراكز نظامي، صنعتي، اداري و آموزشي از دوم آبان ماه در شهر تهران اجرا شود اما به دليل آماده نبودن مجموعه آموزش و پرورش شهر تهرن اجراي اين طرح يك ماه به تعويق افتاد.

بر اساس اين طرح كه به تصويب شوراي عالي ترافيك كشور رسيده است ساعت كار مراكز نظامي و صنعتي بين ساعت 6 تا 6:30 صبح آغاز و بين ساعت 13 تا 13:30 براي گروه‌هاي نظامي و 14 تا 14:30 براي گروه‌هاي صنعتي پايان مي‌يابد، ساعت كار بانك‌ها از ساعت 7 تا 15، ساعت كار ادارات دولتي از 7:30 تا 15:30 و ساعت كار مدارس و دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي از 8 تا 8:30 صبح آغاز و 13 تا 15 عصر هم پايان يابد.

ساعت كار صنوف نيز 9:30 تا 16 تعيين شده است