نايب قهرماني جهان تكراري شده است

قهرمان تكواندو جهان گفت: تكرار نايب قهرماني براي تيم ايران عادي شده است؛ ولي اين بار شايستگي كامل براي قهرماني جهان را دارد.

بهزاد خداداد در گفت و گو با فارس اظهار داشت: بعد از عمل جراحي به آهستگي تمريناتم را آغاز كردم و اكنون در شرايط مطلوبي به سر مي برم. با توجه به برنامه مربيان توانستم خود را به سطح ديگر تكواندوكاران برسانم.

وي درباره اظهارات مهماندوست مبني بر اينكه خداداد به طور صددرصد نمي تواند مبارزه كند، تصريح كرد: شرايط مبارزه را دارم و مي توانم براي تيم مثمر ثمر باشم؛ البته همه چيز بستگي به نظر كادر فني دارد. از آنجا كه مسابقات به شكل تيمي برگزار مي شود، مي توانند از افراد ديگر در اين وزن استفاده كنند.

خداداد تاكيد كرد: چند درصد باقي مانده تا آمادگي ايده آل را براي مسابقات قهرماني جهان در دانمارك بدست خواهم آورد.

قهرمان جهان در خصوص گروه بندي جام جهاني آذربايجان گفت: اين براي نخستين بار است كه برترين هاي جهان به عنوان سرگروه معرفي مي شوند؛ بنابراين از شرايط آن چندان با خبر نيستيم. تيم كنوني ايران جوان و با انگيزه بوده و خيلي خوب تمرين كرده است. اين تيم شايستگي كسب مقام قهرماني را دارد و مي تواند افتخار فرانسه را تكرار كند.

وي افزود: در فرانسه براي اولين بار در مسابقات انفرادي قهرمان شديم و اين بار در رقابت هاي تيمي بر سكوي نخست مي ايستيم. فكر نمي كنم با اين شرايط حتي كره اي ها بتوانند براي ايران دردسر ساز شوند. از نظر روحي و جسمي وضعيت خيلي خوبي داريم.

خداداد با اشاره به حضور مهدوي و آموزش قوانين جديد داوري گفت: اين قوانين تكواندو را زيباتر كرده است، از طرفي ما در ليگ مدام از هوگوي الكترونيكي استفاده كرديم كه امتياز بزرگي براي ايران به شمار مي رود. با همين هوگوها در مسابقات قهرماني آسيا به مقام نخست دست يافتيم. در جهان نيز تكرار نايب قهرماني عادي شده و بايد سكوي نخست را از آن خود كنيم.