پاسخ شفق در خصوص مشاهده دوپینگ: ترجيح مي‌دهم سكوت كنم

عضو هيات رييسه فدراسيون فوتبال با بيان اينكه دوپينگ در ورزش ايران وجود دارد، گفت: وجود پديده دوپينگ در فوتبال ايران را نمي توان رد كرد.

ناصر شفق مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز در گفت‌وگو با ايسنا، تصريح كرد: من فكر مي كنم اين عمل ناشايست و ناجوانمردانه در بين ورزشكاران رشته فوتبال به نحوي وجود دارد و مساله نيست كه بتوان آنرا رد و يا به كلي منكر آن شد.

وي در پاسخ به اين سئوال كه آيا شما كه ساليان طولاني در فوتبال كشور حضور داشته‌ايد تاكنون به مواردي مشكوك در زمينه استفاده ورزشكاران از مواد نيروزا مواجه شده ايد يا نه؟ اظهار كرد: ترجيح مي دهم در اين خصوص سكوت كرده و زياد حرف نزنم.

شفق در عين حال از كميته ضد دوپينگ فدراسيون فوتبال درخواست كرد نظارت و كنترل بيشتري در زمينه مساله شوم دوپينگ در فوتبال كشور داشته باشد چرا كه نظارت پايين موجب آشفته تر شدن وضعيت شده و ورزشكاران را به سمت استفاده از مواد نيروزاي غير مجاز سوق مي دهد.

وي ابراز اميدواري كرد ورزش و به خصوص فوتبال ايران روزي عاري از هر گونه مسايل حاشيه اي و غير حرفه اي بوده و همه با هم اعم از مسئولان فدراسيون، باشگاه ها، كادر فني تيم ها و بازيكنان براي ارايه فوتبال پاك هم قسم شوند.

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز همچنين درباره خبري مبني بر جدا شدن “رامين محمدپور” مدافع نيمكت نشين اين تيم نيز، گفت: اين بازيكن هنوز از جمع ما جدا نشده و هر گونه خبر در اين باره كذب است.

شفق ادامه داد: اخيرا اين بازيكن در تمرينات تيم پتروشيمي تبريز شركت كرده ولي مسئولان اين باشگاه تاكنون هيچگونه مذاكره و گفت وگويي با ما نداشته اند و خبر انتقال محمدپور به اين تيم را تكذيب مي كنم.