ناكامی فوتبال ایران در جام جهانی

تیم فوتبال نوجوانان ایران در دیدار با تیم اروگوئه مغلوب شد و از صعود به مرحله یك چهارم نهایی جام جهانی 2009 نیجریه باز ماند.

به گزارش شبكه خبر، مرحله یك هشتم نهایی این مسابقات دیشب در نیجریه به پایان رسید و ملی پوشان نوجوان كشورمان در مقابل اروگوئه با نتیجه 2-1 شكست خوردند و از راهیابی به دور بعد باز ماندند.

این دیدار در وقت اصلی با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت اما در دقایق پایانی نیمه نخست وقت اضافه، در حالی كه 105 دقیقه از بازی گذشته بود تیم اروگوئه دروازه ایران را باز كرد و پس از آن در حالی كه تیم ایران با اخراج ایمان شیری در دقیقه 115 ده نفره شده بود، اروگوئه در دقیقه 117 به گل دوم خود رسید و دو دقیقه بعد نیز افشین اسماعیل زاده تك گل ایران را به ثمر رساند و مسابقه با نتیجه 2-1 به پایان رسید.

بدین ترتیب نوجوانان كشورمان كه به عنوان تیم نخست گروه سوم و با اقتدار به مرحله حذفی صعود كرده بود از دور این مسابقات كنار رفت.

در دیگر بازی های دیشب، اسپانیا 4-1 بوركینافاسو را شكست داد، نیجریه 5-0 نیوزیلند را مغلوب كرد و كره جنوبی كه در وقت های اصلی و اضافه در برابر مكزیك 1-1 شده بود، در ضربات پنالتی 5-3 برنده شد.

بدین ترتیب در مرحله یك چهارم نهایی جام جهانی نوجوانان، روز یكشنبه كلمبیا با تركیه مسابقه می دهد و سوئیس به دیدار ایتالیا می رود.

دوشنبه نیز، اسپانیا با اروگوئه و كره جنوبی با نیجریه مسابقه می دهند.