برزیل، آلمان و امارات در یک چهارم نهایی

مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال جام جهانی زیر 20 سال چهارشنبه شب با صعود تیم‌های برزیل، امارات و آلمان به جمع 8 تیم برتر این رقابت‌ها به اتمام رسید.

به گزارش مهر، مسابقات فوتبال جام جهانی زیر 20 سال که در مصر جریان دارد، روز گذشته با برگزاری 3 دیدار در مرحله یک هشتم نهایی پیگیری شد که طی آن تیم‌های برزیل، آلمان و امارات مقابل حریفان خود به برتری رسیدند و جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی را بدست آوردند.

برزیل که یکی از پرافتخارترین تیم‌های حاضر در مسابقات فوتبال جام جهانی زیر 20 سال است، عصر چهارشنبه در دیداری پرگل با نتیجه 3 بریک از سد اروگوئه گذشت و به جمع 8 تیم برتر رقابت‌ها صعود کرد. برای برزیل در این بازی آلان کاردیس (22) و آلکس تکسیرا (31 و 24) گلزنی کردند و تک گل اروگوئه را نیز “جاناتان اوریتاویسکایا” در دقیقه 35 به ثمر رساند. تیم اروگوئه در دقیقه 87 این بازی صاحب یک ضربه پنالتی شد که آبل ماتیاس هرناندز از به ثمر رساندن آن بازماند.

به دنبال صعود تیم جوانان کره جنوبی به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام جهانی زیر 20 سال، تیم امارات نیز با برتری 2 بریک مقابل ونزوئلا به جمع 8 تیم برتر این مسابقات صعود کرد تا جمع تیم‌های آسیایی حاضر در مرحله یک چهارم نهایی به دو تیم برسد. در این بازی ابتدا تیم ونزوئلا با گل دقیقه 12 خوزه سالومون روندون از حریف آسیایی خود پیش افتاد اما در نهایت با گل‌های محمد احمد (22) و احمد خلیل (83) برتری 2 بریک از آن اماراتی‌ها شد.

جوانان آلمانی آخرین تیمی بودند که جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جام جهانی زیر 20 سال را بدست آوردند. ژرمن‌ها که در این مرحله نیجریه را پیش رو داشتند با نتیجه 3 بر2 حریف پرقدرت آفریقای را از پیش رو برداشتند و حریف برزیل در مرحله یک چهارم نهایی شدند. برای آلمان در این بازی یورن کوپلین (90 و 52) و ماریو ورانچیچ (75) گلزنی کردند و گل‌های تیم نیجریه نیز توسط دنی اوچیچی (51) و رابیو ابراهیم (69) به ثمر رسید.

– مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام جهانی زیر 20 سال طی روزهای جمعه هفته جاری و شنبه هفته پیش رو طبق برنامه زیر پیگیری می شود:
جمعه – 17/7/88
* کره جنوبی – غنا
* ایتالیا – مجارستان

شنبه – 18/7/88
* برزیل – آلمان
* کاستاریکا – امارات