تدبیر مسئولان برای سیاسی نشدن دربی

شصت و هفتمین دربی پایتخت عصر جمعه در حالی برگزار شد که بعد از تساوی بازی، تماشاگران سیاسی شدن فوتبال را عامل این تساوی ها می دانستند.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی «فردا» طرفداران هر دو تیم استقلال و پرسپولیس در دقایق پایانی مسابقه با سردادن شعار «فوتبال با سیاست نمیخوایم نمیخوایم» ورزشگاه را ترک کرده و تا بیرون ورزشگاه این شعارها را ادامه می دادند و عامل ششمین تساوی پی در پی دربی را تبانی تیم های استقلال و پرسپولیس دانستند.

پیش از بازی نیز گمانه زنی ها بر این بود در صورتی که این بازی نیز با تساوی تمام شود افراد سیاسی حاضر در ورزش عامل آن خواهند بود.

از سوی دیگر تعداد کمی از تماشاگران هر دو تیم بیرون از درب های استادیوم با یکدیگر متفق شده و شعار های غیر ورزشی سر دادند که البته پس از دقایقی متفرق شدند.

مسئولان استادیوم آزادی و فدراسیون فوتبال نیز برای جلوگیری از هر گونه شعارهای غیر ورزشی تماشگران تدابیر ویژه ای اندیشیده بودند که ازجمله انها می توان به نصب سیستم صوتی قوی ، حضور گروه ورزشهای باستانی و انجام بازی آدم کوچولوها اشاره کرد.

همچنین در پایان بازی برای جلوگیری از شنیده شدن شعارهای تماشاگران سیستم های صوتی ورزشگاه به پخش آهنگ های شاد با صدای زیاد پرداختند.