تصویر/ديدار وزير ايراني و وزير رژيم اسراییل!

در حالي که تا ساعاتي ديگر اولين جلسه هيات دولت به صورت رسمي در جوار حضرت امام رضا (ع) برگزار خواهد شد، مراسم بدرقه وزيران دولت نهم نيز به همين مناسبت برگزار مي‌شود. اما نکته جالب توجه در اين ميان پست‌هايي است که براي وزيران سابق در نظر گرقته شده است.

به گزارش جهان، از جمله وزيراني که امشب با دفتر وزارتي خود وداع مي‌کند، محمد مهدي زاهدي، وزير علوم دولت نهم است که جاي خود را به کامران دانشجو خواهد داد. اما زاهدي که روزگاري خود را نابغه رياضيات مي‌خواند، در حالي از سمت عالي‌ترين مقام آموزشي کشور کنار مي‌رود که سفارت چندين کشور حساس به وي پيشنهاد شده است. اما سابقه زاهدي در تعامل با کشورهاي ديگر و نيز عدم تطبيق صحيح وي با معيارهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي از دغدغه‌هايي است که احتمال سفير شدن وي در کشورهايي چون امارات و اندونزي را با ابهام جدي مواجه کرده است.

بر اساس اين گزارش، زاهدي در دوران تصدي وزارت علوم با شرکت در اجلاس سزامي 2008 در کشور اردن بر خلاف قواعد و رسوم ديپلماتيک جمهوري اسلامي، نه تنها با وزير رژيم صهيونيستي در اين اجلاس شرکت مي‌کند، بلکه به دور از چشم دوربين‌ها و اصحاب رسانه و در پشت درهاي بسته به مذاکره با رالب (راغب) مجادله، وزير علوم وقت رژيم صهيونيستي مي‌پردازد. هر چند تلاش‌هاي بسياري براي رسانه‌اي نشدن اين اتفاق انجام شد، اما زمزمه سفارت زاهدي، سايت جهان را بر آن داشت تا با انتشار عکس‌هايي از اين ديدار، مسئولان عالي دولت و مقامات ديپلماسي کشور را در انتخاب افراد آگاه به شئونات انقلاب اسلامي ياري کند.