دستگيري چهارده نفر از پرسنل يک گمرک مهم کشور

سرويس اجتماعي‌ ـ به دنبال افشاگري‌هاي متعدد رسانه‌ها و همچنين سايت «تابناک» درباره تخلفات صورت گرفته در گمرک شهيد رجايي بندر عباس، چهارده نفر از پرسنل اين گمرکات توسط نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي بازداشت شده‌اند.
به گزارش خبرنگار «تابناک»، اين چهارده نفر که در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته دستگير شده‌اند، داراي موارد متعدد تخلف و بي‌قانوني بوده‌اند و برخي از اين افراد نيز داراي تخلفات بزرگ هستند.
بنا بر اين گزارش، نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي علاوه بر كشف تخلفات ايشان، با بررسي حساب‌هاي شخصي اين افراد، متوجه جابه‌جايي‌هاي کلان پول در حساب‌هاي آنها شده‌اند.
در میان این افراد دستگیر شده، دو تن از کارشناسان تعیین ارزش، دو تن از کارشناسان فنی، یک ارزیاب درب خروج و یک کارشناس بازبینی و چند تن دیگر به چشم می‌خورند.
يک منبع آگاه به خبرنگار «تابناک» گفت: بررسي‌ها درباره اين افراد ادامه داشته و احتمال دستگيري و بازداشت ديگر افراد نيز وجود دارد.وي ادامه داد: دستگيري اين افراد در پي بررسي تحقيقات چند ماهه گذشته انجام گرفته است و برخي افراد باسابقه و قديمي اين گمرکات نيز بازداشت شده‌اند.
به گزارش خبرنگار «تابناک»، برخي از مسئولان اين گمرکات نيز به دنبال آگاهي از بررسي چنين پرونده‌اي، به مرخصي طولاني‌مدت رفته و حتي در حال فراهم کردن زمينه انتقال خود به ديگر گمرکات کشور نيز هستند.
گفتني است، گمرک شهيد رجايي بندر عباس، يکي از گمرکات مهم کشور است.