سوريان: در اوكراين كشتي مي‌گيرم

دارنده سه مدال طلاي كشتي فرنگي جهان گفت: بعد از ماه‌ها دوري از مسابقه، با نظر كادر فني تيم‌ملي در تورنمنت بين‌المللي اوكراين كشتي خواهم گرفت.

به گزارش فارس، حميد سوريان كه بعد از ناكامي در بازي هاي المپيك 2008 چين، هنوز در هيچ ميداني ظاهر نشده است، گفت: پس از ماه‌ها دوري از مسابقات، براساس نظر مربيان به احتمال فراوان در تورنمنت اوكراين به روي تشك خواهم رفت. قبول دارم كه سطح اين جام پائين‌تر از پيتلانسكي لهستان است اما براي شروع دوباره، بهتر است تا از يك مسابقه‌ي نزديك آغاز كنم.

وي تاكيد كرد: آسيب‌ديدگي كه از ناحيه‌ي كمر داشتم با فيزيوتراپي‌ بهتر شده و تمرين مي‌كنم. از نظر وزني نيز در حدود 60 كيلو هستم كه بدون هيچ مشكلي سر وزن مي‌رسم.

سوريان با بيان اينكه به طور طبيعي تا حدودي نگران حضور مجدد ميدان است، تصريح كرد: اين نگراني، ترس نيست. از هيچ مسابقه و حريفي ترس ندارم. طبيعي است كه پس از دوري چندين ماهه براي حضور در يك مسابقه‌ي رسمي تا حدودي نگران باشم؛ اما فكر مي‌كنم اين حس به من كمك خواهد كرد تا بيشتر تمرين كنم و آماده شوم.

فرنگي‌كار وزن 55 كيلو خاطرنشان كرد: تغيير قوانين تا حدودي كار را براي بسياري از كشتي‌گيران سخت كرده است. هرچند از عرصه‌ي كشتي فرنگي در اين چند ماهه دور بودم؛ اما تمامي حريفانم را زيرنظر داشتم. مسابقات قهرماني آسيا و اروپا را به دقت ديده‌ام و خوب مي‌دانم كه در صورت انتخاب شدن براي جهاني دانمارك بايد به مصاف چه كساني بروم.