بي‌اطلاعي نادوي ايران از نتایج مثبت دوپينگ 2 وزنه‌بردار

در حالي نتيجه آزمايش محسن داوودي و رشيد شريفي مثبت اعلام شد كه ستاد مبارزه با دوپينگ ايران از اين مسئله بي‌اطلاع است.

به گزارش فارس، مثبت بودن نتيجه آزمايش 2 وزنه بردار ايراني در مسابقات قهرماني 2009 آسيا در حالي اعلام شد كه ستاد نادوي ايران در جريان آن نبود.

در اين باره رامين طباطبايي سخنگوي ستاد مبارزه با دوپينگ به فارس گفت: در اين باره اطلاعي به ما داده نشده و ما هم از طريق رسانه ها خبر را شنيديم. به هر حال فدراسيون بين المللي وزنه برداري به صورت مستقل در مسابقات آسيايي نمونه گيري كرده و احتمالا نتيجه را فقط به فدراسيون وزنه برداري اطلاع داده است.

وي ادامه داد: تعداد زيادي از فدراسيون هاي بين المللي از جمله كشتي در مورد نتايج نمونه گيري ها با ما در حال مكاتبه هستند؛ اما تا امروز نامه اي از فدراسيون جهاني وزنه برداري در اين مورد دريافت نكرده ايم.

در همین خصوص اعتراض نامه اي از سوي فدراسيون تهيه شده تا زماني كه اين مسئله به صورت مكتوب از سوي IWF به ايران اطلاع داده شد، همراه با درخواست بررسي نمونه B، به فدراسيون بين المللي ارسال شود.

محمود عبدالهي رئيس روابط عمومي فدراسيون وزنه برداري در اين باره گفت: ما نسبت به اين موضوع معترض هستيم. هنوز به فدراسيون اعلام نشده آزمايش دوپينگ 2 وزنه بردارمان به دليل استفاده از چه دارويي مثبت اعلام شده است.