در ایران هر دقیقه باید منتظر حادثه جدیدی باشیم

سرویس بین‌الملل «تابناک» ـ با نزدیك شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران و به اوج رسیدن فضای مناظره‌ای مستقیم و طرح برخی موضوعات درباره برخی چهره‌های سیاسی در این مناظره‌ها، مورد توجه رسانه‌های منطقه و جهان قرار گرفته است.
به گزارش خبرنگار «تابناک»، «الشرق‌الاوسط» در این باره نوشت: برای نخستین بار دمكراسی به شیوه ایرانی ظهور پیدا كرده و كاندیداها بدون هیچ گونه ترسی، اقدام به نقد دولت، تخریب یكدیگر و حتی نقد دولت‌های پیشین کرده‌اند.
این روزنامه عربی افزود: این حادثه در تاریخ ایران بی نظیر است و موجب شده كه در این کشور، هر دقیقه منتظر حادثه جدیدی باشیم.
«رویترز» نیز از درگیری‌های خیابانی در ایران استقبال كرده و می‌نویسد: به نظر می‌رسد، كاندیداها با تحریك هواداران خود به برگزاری میتینگ‌های خیابانی، تلاش می‌كنند افكار عمومی را به سوی خود جلب كرده و آرای بیشتری را از آن خود كنند.
در همین حال، «بی.بی.سی» هم از بازار گرم شكایت‌ها در ایران گزارشی تهیه کرده و نوشت: مقامات ایرانی در گیرودار مبارزات انتخاباتی در حال تسویه حساب‌های شخصی بوده و شكایت از رقبا را به فاكتور مبارزاتی در انتخابات تبدیل كرده‌اند.
این خبرگزاری پیش‌بینی كرده است كه انتخابات به مرحله دوم كشیده شود و باید منتظر درگیری‌های بیشتر بین دو كاندید راه یافته به مرحله دوم باشیم.
رسانه‌های آلمانی نیز تلاش کردند تجمعات انتخاباتی و مشاجره‌های لفظی طرفداران کاندیداها را نوعی اعتراض سیاسی به وضع موجود جلوه داده و این حضور پررنگ جوانان در میان طرفداران نامزدها را نوعی تلاش برای تغییر وضع موجود بخوانند و هیجانی بودن آن را رد کردند.
در همین حال، برخی روزنامه‌های عربی هم از افشای برخی فسادهای مالی از سوی كاندیداها استقبال كرده و دولت ایران را در آغاز راه بسیار مشكل مبارزه با مفاسد مالی توصیف کردند.