هيدينك به دنبال خداحافظي شيرين با چلسي

جام حذفي باشگاه‌هاي انگليس كه نخستين بار در فصل 72-1871 برگزار شد، يكصدوبيست و هشتمين فينال آن شنبه شب بين تيم‌هاي چلسي و اورتون برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا، دو تيم چلسي و اورتون شنبه شب در ورزشگاه ومبلي شهر لندن براي تعيين قهرمان رقابت‌هاي جام حذفي باشگاه‌هاي انگليس به قضاوت هاوارد وب برابر يكديگر به ميدان مي‌روند.

ديدار دو تيم نخستين فينال اورتون در جام حذفي طي 14 سال اخير خواهد بود و اين در حاليست كه چلسي آخرين بار در سال 2007 به همراه ژوزه مورينيو سرمربي پرتغالي خود قهرماني در اين رقابت‌ها را تجربه كرد.

چلسي كه تاكنون چهار بار در سال‌هاي 1970، 1997، 2000 و 2007 قهرماني در جام حذفي را در كارنامه دارد برابر تيمي به ميدان مي‌رود كه با هدايت سرمربي جوان خود به يكي از تيم‌هاي سخت كوش فوتبال جزيره مبدل شده است.

اورتون تاكنون پنج بار در سال‌هاي 1906، 1966، 1984 و 1955 قهرماني در جام حذفي را تجربه كرده است.

ديدار دو تيم با خداحافظي گاس هيدينك از نيمكت هدايت چلسي همراه خواهد شد. هيدينك هلندي كه با بحراني شدن وضعيت اين فصل آبي‌هاي لندن و بركناري لوئيس فليپه اسكولاري به عنوان سرمربي موقت چلسي برگزيده شد، عملكرد درخشاني به همراه اين تيم داشته است. او پس از ديدار برابر اورتون باز هم تمركز خود را بر روي هدايت تيم ملي فوتبال روسيه و رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني معطوف خواهد كرد و با وجود اصرار فراوان رومن آبراموويچ مالك باشگاه چلسي و بسياري بازيكنان اين تيم، سران چلسي بايد به فكر استخدام يك مربي جديد باشند.

در آن سوي ميدان، ديويد مويس كه با عملكرد اين فصل خود حتي تحسين سرمربي بزرگي همچون سرالكس فرگوسن را برانگيخته است با پشت سر گذاشتن منچستريونايتد در مرحله نيمه نهايي توانسته تيمش را به فينال اين دوره از رقابت‌ها برساند. اورتون در نيمه نهايي با پيروزي چهار بر دو برابر منچستريونايتد در ضربات پنالتي موفق شد صعود خود به ديدار نهايي را مسجل كند.

دو تيم در هر دو ديدار خود در اين فصل از رقابت‌هاي ليگ برتر انگليس به تساوي صفر – صفر دست يافته‌اند اما، بدون شك فينال جام حذفي بايد يك برنده داشته باشد.

هواداران چلسي و اورتون هر كدام تعداد 25109 بليت براي حضور در ديدار نهايي و تشويق تيم‌هاي مورد علاقه خود از سوي اتحاديه فوتبال انگليس دريافت كرده‌اند. اين مساله با ابراز نارضايتي هواداران اورتون همراه شده كه در ديدار نيمه نهايي برابر منچستريونايتد 32 هزار بليت را از آن خود ساخته بودند.