بازي با هلند براي تيم ملي ايران هدفمند نبود

رئيس فدراسيون فوتبال ايران گفت: با توجه به اينكه هنوز تكليف ما براي صعود به جام جهاني مشخص نشده، اين پيشنهاد را رد كرديم.

علي كفاشيان در گفت و گو با فارس، درباره علت رد پيشنهاد فدراسيون هلند براي انجام ديدار دوستانه گفت: علاوه بر اين، از اسپانيا و آرژانتين پيشنهادهاي خوبي داشتيم. با نزديك شدن به سال جديد ميلادي، تيم‌هاي بزرگ چنين پيشنهاداتي را مي‌دهند؛ اما بايد بدانيم كه در چه وضعيتي قرار داريم و در چه شرايطي انجام بازي با تيم‌هاي بزرگ براي ما سودمند است.

وي افزود: در وضعيتي كه فوتبال ايران قرار دارد و با توجه به اينكه هنوز تكليف ما براي صعود به جام جهاني مشخص نشده، اين پيشنهاد را رد كرديم؛ اگرچه باب مذاكره با هلند و ساير فدراسيون‌ها باز است. اگر موفق شويم به جام جهاني صعود كنيم، مي‌توانيم بار ديگر با آنها وارد مذاكره شده و مقدمات بازي‌ها را فراهم كنيم.

رئيس فدراسيون ايران گفت: بخشي از مبلغي كه آنها به ما پيشنهاد مي‌دهند را مي‌توانيم از اسپانسر و تبليغات تأمين كنيم؛ اما همانطور كه گفتم، در شرايط فعلي منطقي نيست كه چنين هزينه‌هايي را بپردازيم. در ادامه راه و با هدفمند كردن شرايط، مي‌توانيم با آنها مذاكره كرده و بازي مقابل تيم‌هاي بزرگ را انجام دهيم.

وي ياداور شد: علاوه براسپانيا، هلند و آرژانتين، تيم‌هاي ديگري از جمله آلمان نيز براي انجام ديدار دوستانه با ايران پيشنهاد داده‌اند. اميدوارم با نهايي شدن صعود به جام جهاني بتوانيم با تيم‌هاي بزرگ بازي كنيم.

رئيس فدراسيون درباره ديدار دوستانه برابر امريكا تصريح كرد: به احتمال زياد اين بازي قطعي شده است. سازمان با آن موافقت كرده است. احساس مي‌كنم مشكلي براي انجام اين ديدار نداريم چون به لحاظ مالي اختلافي وجود ندارد.