15 روز داغ با رولان گاروس

نادال، ماتادور اسپانيايي از امروز تلاش براي پنجمين قهرماني پياپي در رولان گاروس را آغاز مي کند. زمين هاي خاکي اين تورنمنت، عرصه پادشاهي هرساله نادال است.

به نوشته اعتماد، شکست هفته پيش او از فدرر در تورنمنت مادريد نشان داد ستون هاي امپراتوري او هم مي تواند لرزان باشد (هرچند بدبين ها شکست او از فدرر را تمهيدي از پيش طرح ريزي شده براي گرم تر کردن فضاي رولان گاروس مي دانند.) سيدبندي به شکلي است که در نيمه نهايي فدرر و جوکوويچ در صورت عدم بروز شگفتي و اتفاقات خاص به هم برمي خورند و به اين ترتيب نادال از کابوس رويارويي با هر دو رقيب سمجش رها مي شود. (همان اتفاقي که در نيمه نهايي و فينال تورنمنت مادريد رخ داد.) فدرر سوئيسي که هنوز در حسرت بردن اوپن فرانسه و برابري کردن با رکورد 14 بار فتح گرنداسلم ها توسط پيت سمپراس مي سوزد مسابقات را با ديدار با آلبرتو مارتين آغاز مي کند.

از آن سو نادال در قسمت ديگر جدول با حريفاني مثل ليتون هيوئيت استراليايي، داويد فرر اسپانيايي و ايوو کارلوويچ دست و پنجه نرم خواهد کرد و در نيمه نهايي احتمالاً اندي موراي انگليسي انتظار او را خواهد کشيد. اما در قسمت زنان گمانه زني ها پيچيده است.

پس از بازنشستگي هنين هاردن هيچ قدرت بلامنازعي در تنيس زنان ظهور نکرده و سيد اول بين آنا ايوانوويچ، سرنا ويليامز، يلنا يانکوويچ و به تازگي دينارا سافينا دست به دست مي شود. رولان گاروس شاهد حضور ماريا شاراپوا فوق ستاره تنيس روسيه هم خواهد بود که از هفته پيش و بعد از يک مصدوميت بلندمدت دوباره به رقابت ها بازگشته است.

هرچند هفته پيش اين بازگشت با يک شکست فاجعه بار همراه شد. شاراپوا در اولين بازي خود با آناستازيا ياکيمووا از بلاروس ديدار خواهد کرد. سرنا ويليامز که به عقيده بسياري بهترين تنيسور زن فعلي جهان است به ديدار کلارا زاکوپالووا خواهد رفت و دينارا سافينا هم آن کئوتا ونگ انگليسي را ملاقات مي کند.

ناظران ديدارهاي يک چهارم نهايي بخش زنان را با توجه به سيدبندي، اين گونه پيش بيني مي کنند؛ سافينا- ايوانوويچ (قهرمان دوره قبل)، سرنا ويليامز- کوزنتسوا، ونوس ويليامز- زوناروا و دمنتيوا- يانکوويچ. راستي اگر دنبال اخبار تنيس هستيد بدانيد که ارغوان رضايي تنيسور فرانسوي ايراني الاصل ديروز به ديدار نهايي مسابقات تنيس استراسبورگ راه يافت و پس از 14 ماه ناکامي مداوم در آستانه کسب يک موفقيت بزرگ قرار گرفته است. مسابقات استراسبورگ دستگرمي تنيسورها براي رولان گاروس محسوب مي شود.