10 روز استراحت در طول 20 سال!

کاپيتان تيم‌ملي دوچرخه‌سواري ايران که پس از مصدوميت در مرحله چهارم تور بين‌المللي رياست جمهوري، به دليل شکستگي از ناحيه لگن در بيمارستان ايرانشهر بستري شده بود، روز جمعه با موافقت پزشک معالجش، به مدت يک هفته از بيمارستان مرخص شد.

حسين عسگري در اين رابطه به ايسنا گفت: با موافقت دکتر فراهاني پزشک معالجم، قرار است يک هفته در منزل استراحت کنم و وزنه به پايم آويزان باشد تا شرايط بهبود پيدا کند.

وي ادامه داد: پس از يک هفته قرار است به بيمارستان بروم و در صورتي که شرايط بهتر نشده باشد، عمل جراحي بر روي لگن پايم انجام شود؛ البته پزشک معالجم اعلام کرده است با توجه به اينکه، جابجايي استخوان کمتر از 2 ميلي‌متر بوده است، احتمال بهبودي پس از سه هفته استراحت وجود دارد و احتمال عمل جراحي در اينگونه موارد کم است.

عسگري با اشاره به وضعيت نامناسبش از نظر روحي و رواني، به خبرنگار ايسنا گفت: در اين 20 سالي که در سطح اول دوچرخه‌سواري رکاب مي‌زنم، تاکنون زماني نبوده که بيش از 10 روز استراحت کرده باشم و همواره در شرايط تمرين به سر برده و از رکاب زدن، لذت برده‌ام اما، الان که براي اولين بار چنين شرايطي را تجربه مي‌کنم، تحمل شرايط برايم سخت شده است.

وي تصريح کرد: شايد خيلي از جوانان که تازه به دوچرخه‌سواري روي آورده‌اند، فکر کنند ما به صورت تفريحي و غير مستمر رکاب مي‌زنيم اما، بايد اين افراد توجه داشته باشند که يک دوچرخه‌سوار بدون زحمت و سختي، به قهرمان تبديل نمي‌شود.

کاپيتان تيم‌ملي دوچرخه‌سواري ايران در پايان از تمام افرادي که در اين مدت با حضور در بيمارستان از وي عيادت کرده‌اند، تشکر کرد و گفت: از زحمات فدراسيون دوچرخه‌سواري و شخص «ميرطالبي» پزشک فدراسيون، به خاطر حمايتي که در اين مدت از من داشتند، تشکر مي‌کنم.