قالیباف: مدیریت دفاع مقدس، نسخه شفابخش امروز کشور

دکتر محمدباقر قالیباف در آستانه انتخابات تاکید کرد:‌ فرهنگ مدیریتی دفاع مقدس، می تواند نسخه شفابخش امروز کشور باشد.

محمد باقر قالیباف در یادداشتی که صبح امروز به عنوان سرمقاله روزنامه همشهری منتشر شد، ضمن تجلیل از حماسه آفرینی های فرزندان ملت در آزادسازی خرمشهر، به مظلومیت فرهنگ مدیریتی دفاع مقدس پرداخته و از عدم التزام برخی افراد به تدبیر و خرد انتقاد کرد.

شهردار تهران در این نوشتار ضمن ترسیم فضای مدیریتی کشور و رواج برخی سطحی نگری ها نسبت به فرهنگ مدیریتی دفاع مقدس، نوشته است: در چنين وانفسايي وظيفه همه دلسوزان نظام و انقلاب و همه فرزندان جبهه و جنگ است كه به نشان دادن ماهيت اصلي دفاع مقدس پرداخته و با تمام توان در رفع مظلوميت اين دوران پرافتخار بكوشند.

شهردار تهران می افزاید: امروز و در سالگرد فتح عظيم خرمشهر فرصت مناسبي است تا جامعه امروزمان را با ابعاد مهم و اساسي دفاع مقدس آشنا كنيم؛ فتح خرمشهر با پيمان مقدس عشق و تدبير حاصل شد. عشق به دين و ملت و التزام عملي به تدبير و خرد، عصاره فرهنگ جهادي است و آزادي خرمشهر نشانه پيروزي اين منطق و فرهنگ است.

قالیباف نوشته است: اما موفقيت اين الگو تنها به ميدان جنگ خلاصه نمي‌شود بلكه اين فرهنگ منطق كلي انقلاب و الگوي اساسي ما براي موفقيت در تمام عرصه‌هاي جامعه است. امروز مهم‌ترين وظيفه ما در گراميداشت عملي ياد و راه شهدا، تلاش در جهت احياي فرهنگ اصيل جهادي و مبارزه با تحريفات و سطحي‌نگري‌ها نسبت به آن است.

وی تصریح کرده است: فرهنگ جهادي بر مبناي تعريف حقيقي آن تمام مؤلفه‌هاي فوق را در بر دارد و ازاين‌رو مي‌تواند به بهترين نحو تأمين‌كننده منويات رهبري درخصوص نيل به پيشرفت و عدالت در ايران اسلامي باشد. هشت سال دفاع مقدس و عمليات رزمندگان اسلام با همه فراز و فرودش به خلق فرهنگي غني منجر شد، همان تفكري كه به‌عنوان فرهنگ پايداري از آن نام مي‌برند.

شهردار تهران بر راهگشا بودن الگوی مدیریتی دفاع مقدس در شرایط امروز کشور تاکید کرده و می نویسد: فرهنگ دفاع مقدس به‌واسطه ريشه و خاستگاه‌هاي تاريخي خود نوعي فرهنگ ديني و ملي است و مي‌تواند نسخه شفابخشي براي رفع بسياري از مشكلات كشور باشد.

وی در پایان نوشته است: لذا به‌حق مي‌توان گفت پاسداشت فتح خرمشهر در گرو پاسداشت حضور مردمي در همه صحنه‌هاست. خرداد، ماه حماسه‌ها و رويدادهاي بزرگ است و اميد مي‌رود با حضور پرشور و آگاهانه همه آحاد ملت در دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري، شاهد به‌ثبت رسيدن حماسه بزرگ ديگري در اين ماه باشيم تا خرداد ماه تبديل به نمادي جاويدان از حضور و ايستادگي و پايمردي در تاريخ پرافتخار كشورمان شود.