ركورد پرتاب وزنه‌ زنان ايران شكسته شد

رقابت‌هاي داخل سالن دهه فجر- تهرانخبرگزاري دانشجويان ايران – تهران
سرويس: قهرماني – همگاني

در نخستين مرحله رقابت‌هاي دووميداني جايزه بزرگ آسيا در شهر “شوزو” كشور چين “ليلا رجبي” با شكستن ركورد ايران در پرتاب وزنه، سهميه حضور در رقابت‌هاي جهاني برلين را كسب كرد.

به گزارش ايسنا، نخستين مرحله رقابت‌هاي دووميداني جايزه بزرگ آسيا در شهر شوزو، عصر امروز (شنبه) با حضور بيش از 200 دووميداني‌كار برتر آسيا از جمله چهار ايراني برگزار شد و در پايان ليلا رجبي در پرتاب وزنه ‌بهترين نتيجه تيم ايران را كسب كرد.

در اين رقابت‌ها رجبي با ركورد 17 متر و 20 سانتي متر پس از دو پرتابگر چيني در مكان سوم ايستاد. او ركورد پيشين خودش و ركورد ايران را كه 16 متر و 98 سانتي‌متر بود به ميزان 22 سانتي‌متر بهبود بخشيد.

هم‌چنين رجبي با اين ركورد جواز حضور در رقابت‌هاي برلين را كسب كرد.

*** مرادي در 800 متر دوم شد

در ساير رقابت‌هاي ورزشكاران ايراني، سجاد مرادي در 800 متر پس از دونده‌ي كويتي دوم شد.

وي در اين رقابت با زمان يك دقيقه و 48 ثانيه و 67 صدم ثانيه، پس از محمد العظمي از كويت دوم شد. مرادي تنها سه صدم ثانيه ديرتر از دونده‌ي كويتي به خط پايان رسيد.

هم‌چنين دونده‌اي از چين در مكان سوم قرار گرفت.

*** “نودهي” در پرتاب وزنه ششم شد

حميدرضا نودهي فراهاني كه در فصل جاري تا كنون عملكرد خوبي را داشته، در رقابت‌هاي جايزه بزرگ آسيا بهترين پرتابش دو متر كمتر از ركورد قبلي‌اش بود.

او در شهر شوزو با ركورد 17 متر و 79 سانتي ‌متر به كار خود پايان داد و ششم شد.

در اين رقابت پرتابگري از چين تايپه با ركورد 19 متر و 45 سانتي‌متر اول شد و ورزشكاراني از هندوستان در مكان‌هاي بعدي قرار گرفتند.

*** “حسين‌زاده” در پرش ارتفاع ششم شد

در ديگر رقابت امروز جايزه بزرگ آسيا، امين حسين‌زاده رهبر با ركورد دو متر و پنج سانتي‌متر، يعني چيزي حدود 15 سانتي‌متر كمتر از ركورد خودش در مكان ششم ايستاد.

در اين رقابت‌ هم پرندگاني از مالزي، قزاقستان و چين به ترتيب با ركورد‌هاي دو مترو 24 سانتي‌متر، دو متر و20 سانتي‌متر و دو متر و 15 سانتي‌متر در مكان‌هاي اول تا سوم قرار گرفتند.

دومين مرحله اين رقابت‌ها چهار روز ديگر در شهر كونشان چين برگزار مي‌شود.