جلالی معلم استقلالی‌ها می‌شود؟

اگرچه منابع رسمی باشگاه استقلال به صورت غیررسمی از صمد مرفاوی به عنوان سرمربی فصل بعد آبی‌پوشان خبر می‌دهند اما بر اساس اطلاعاتی که دیروز از باشگاه استقلال به بیرون درز کرد، بار دیگر شانس مجید جلالی برای جانشینی امیر قلعه‌نویی افزایش یافت و بعید نیست که تا پایان همین هفته جلالی به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شود.

به نوشته وطن امروز، قرار بود حداکثر تا امروز باشگاه استقلال نام صمد مرفاوی را به عنوان سرمربی فصل بعد اعلام کند اما اعلام آمادگی جلالی برای حضور در استقلال، سبب شد که فعلا پروژه معرفی صمد به تعویق بیفتد. البته بزرگ‌ترین مشکلی که استقلالی‌ها با آن روبه‌رو هستند، عدم تمایل همکاری اریش روته‌مولر و نامجومطلق با مرفاوی است. اين دو در گفت‌وگویی که با مسؤولان باشگاه استقلال داشتند، اعلام کردند حاضر نیستند زیردست مرفاوی و به‌عنوان دستیار کار کنند.

از طرف دیگر حضور مرفاوی به عنوان جانشین قلعه‌نویی که مرد محبوب هواداران است هم توجیه منطقی نداشت و هواداران استقلال از انتشار شایعه مرفاوی به‌عنوان سرمربی هم چندان استقبال خوبی نکرده بودند.

بر همین اساس باشگاه استقلال تصمیم گرفت معرفی مرفاوی را به تاخیر بیندازد تا شاید بتواند از این فرصت برای جلب موافقت مجید جلالی استفاده کند. دیروز واعظی آشتیانی درباره آخرین وضعیت کادر فنی استقلال گفت: «هر چند که هر روز بر تعداد گمانه‌زنی‌ها در رابطه با سرمربيگری استقلال افزوده می‌شود، اما هنوز در این باره به نتیجه و جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم. درباره زمان اعلام نام سرمربی تیم هم باید بگویم، زمان اعلام سرمربی تیم نیز هنوز مشخص نیست و تنها امیدواریم که تا انتهای این هفته تمام بحث‌هایمان در این زمینه به پایان برسد».

آشتیانی بدون اینکه دلیل تاخیر در معرفی کادر فنی جدید استقلال را اعلام کند، می‌گوید: «هیچ مشکل و دلیل خاصی برای این موضوع وجود ندارد و همانطور که گفتم امیدوارم تا با نهایی شدن نتایج تمامی جلساتمان هر چه زودتر این گزینه اعلام شود».

در حالی آشتیانی اینچنین بر ابهامات آینده کادر فنی استقلال اضافه می‌کند که او در گفت‌وگویش با ایرنا خبر حضور مرفاوی را نه تایید و نه تکذیب می‌کند. او تنها به این جمله بسنده کرد که «از نظر من تمام مربیان فوتبال ایران تایید شده هستند.» و این جمله هم می‌تواند تا حدودی تایید کننده مذاکره باشگاه استقلال با مجید جلالی باشد.

اگر نام مربیان خوشنام و بیکار فوتبال ایران را ردیف کنید به این نتیجه می‌رسید که جلالی بیشترین شانس را برای رسیدن به نیمکت پرطمطراق استقلال دارد. گرچه منابع رسمی باشگاه استقلال تا دیروز حضور جلالی را تایید نکرده‌اند اما اگر رابطه جلالی و آشتیانی را هم در نظر بگیرید، بیشترین شانس را برای آقامعلم قائل می‌شوید؛ معلمی که اگر به استقلال بیاید، قطعا سخت‌ترین دوران مربیگری‌اش را تجربه خواهد کرد.