واگذاری سرخابی‏ها در فرابورس

مدیر پذیرش فرابورس گفت: به دلیل زیان‌ده بودن باشگاه‌های فوتبال استقلال و پیروزی، امکان واگذاری این دو باشگاه در بورس اوراق بهادار وجود ندارد و آنها باید در ابتدا ابهامات مالی خود را برطرف کنند.

به گزارش مهر، سیدمهدی علم‌الهدی روز شنبه با اشاره به مطرح شدن بحث واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: باشگاه‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس پیش از واگذاری باید ابهامات موجود در صورت‌های مالی خود را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه شرایط پذیرش شرکت‌ها در بازار فرابورس به مراتب ساده‌تر از بورس اوراق بهادار است،‌ افزود:‌ در بازار فرابورس این قابلیت وجود دارد که شرکت‌های زیان ده هم وارد شده و سهامشان مورد داد و ستد قرار بگیرد. البته این شرکت‌ها نباید مشمول ماده 141 قانون تجارت باشند.

وی در خصوص پذیرش باشگاه‌های دولتی استقلال و پرسپولیس در بازار فرابورس ابراز داشت:‌ این دو باشگاه از لحاظ ارایه صورت‌های مالی با مشکلات زیادی مواجه و همچنین، زیان‌ده هستند. بنابراین امکان واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در بورس اوراق بهادار وجود ندارد و باید از طریق مزایده یا عرضه در فرابورس در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرند که به نظر می­رسد برای عرضه عمومی چنین باشگاه‌هایی باید از جایی همانند بورس آغاز کرد.

مدیر پذیرش فرابورس اضافه کرد باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای حضور در فرابورس باید پس از رفع ابهامات در صورت‌های مالی، آنها را تهیه و منتشر کنند.

علم‌الهدی ادامه داد: به احتمال زیاد درصورت پذیرش دو باشگاه فوتبال استقلال و پرسپولیس در فرابورس،‌ سهام آنها در بازار سوم عرضه شده و بسته به شرایط در یکی از بازارهای اول و دوم معامله می­شود.