حضور بهترين اسكي‌باز جهان در تهران منتفي شد

اسكي‌باز اتريشي قهرمان جهان در سال 2009 به دليل آماده سازي براي حضور در المپيك از حضور در هفته پاياني ليگ اسنوبرد تهران امتناع كرد.

به گزارش فارس، سيگفرد گپنر به‌رغم تلاش‌ها و پيگيري‌هاي روابط بين‌المللي فدراسيون اسكي از حضور در هفته پاياني مسابقات ليگ اسنوبرد امتناع كرد.

اين اسكي‌باز، آماده‌سازي تيم ملي اتريش براي حضور در المپيك و استراحت در فصل قبل از بازي‌هاي المپيك 2010 وونكور كانادا را دليل اين اقدام خود اعلام كرد.

با تلاش‌هاي روابط بين‌الملل فدراسيون اسكي قرار بود با دعوت از روك فلندر اهل اسلووني و سيگفرد گپنر اتريشي كه بهترين رده‌بندي فدراسيون جهاني اسكي را در اختيار دارد، سعي شود به جنبه بين‌المللي مسابقات وسعت بيشتري بخشده شود.

هفته پاياني مسابقات ليگ اسنوبرد نهم و دهم ارديبهشت‌ماه سال جاري برگزار مي‌شود.
فدراسيون جهاني اسكي 2هفته پيش با برگزاري مسابقات اسنوبرد در تاريخ نهم و دهم ارديبهشت‌ماه سال جاري موافقت كرده بود.

هفته پاياني ليگ در تهران، آخرين دوره مسابقات زمستاني در تقويم سال 2009 فدراسيون جهاني خواهد بود.

آخرين مرحله از ليگ اسنوبرد قرار بود چهارشنبه و پنجشنبه 27و 28 فروردين‌ماه و با حضور 30 ورزشكار از هشت باشگاه در پيست توچال برگزار شود؛ اما به دليل شرايط بد جوي و عدم حضور ورشكاران خارجي و بنا به در خواست فدراسيون اسكي ايران از فدراسيون جهاني لغو شد.

تيم‌هاي ماكاروني مك، مخصوص، وطني، كاشي سمند سمنان، تاب ترنس، هيات كرج، پيام نور و استو (اسدو) براي شركت در اين مسابقات اعلام آمادگي كرده بودند.