کم‌توجهي به برف پاک‌کن در خودروهاي داخلي

همزمان با يکصدمين سالگرد اختراع «برف پاک‌کن» خودرو، يک کارشناس شهري از نگاه غيرکارشناسي به اين وسيله با اهميت در بخشي از خودروهاي داخلي خبر داد.
به گزارش ايسنا، شهرام جباري‌زادگان با تأکيد بر اهميت «برف پاک‌کن» به عنوان يک قطعه مهم خودرو که با ايمني راننده و سرنشينان خودرو سر و کار دارد، اظهار کرد: «برف پاک‌کن»، وسيله ضروري است که در بسياري از خودروهاي توليد داخل مورد کم توجهي قرار گرفته و به وسيله‌اي فانتزي تبديل شده است.
اين کارشناس مسائل شهري با اشاره به اين که «برف پاک‌کن» وسيله‌اي کاربردي است که در تمام فصول سال مورد استفاده قرار مي‌گيرد، تصريح کرد: اين وسيله با پاک کردن شيشه خودرو و تقويت قدرت و حوزه ديد و افزايش تسلط و تمرکز، مستقيم بر توانايي و کارآيي راننده تأثير مي‌گذارد.
جباري‌زادگان با اشاره به اين که اشکالات و ايرادات ساختاري اجزاي «برف پاک کن» از جمله پايه و تيغه و نيز آب‌پاش شيشه شوي در معاينه فني خودروها مي‌بايست مورد توجه قرار گيرد، گفت: در تصادفات رانندگي، عيوب فني برخي قطعات به ظاهر ساده اما مؤثر مانند «برف پاک‌کن» اثرگذاري بالايي دارد.
گفتني است، ايده اوليه اختراع «برف پاک کن» خودرو براي نخستين بار در چنين روزي در سال 1908 ميلادي يعني صد سال پيش از سوي «پرنس هايتريش فن پروس» به ثبت رسيد و در طول يک سده، رفته رفته از يک وسيله پيش پا افتاده در خودروهاي قديمي، به وسيله‌اي پر اهميت در خودروهاي امروزي تبديل شد.