قرضاوي: دفاع از ايران واجب است

شيخ يوسف القرضاوي تاكيد كرد: در صورت حمله به ايران، بر مسلمانان واجب است كه از اين كشور دفاع كنند.

به گزارش فارس به نقل از مركز اطلاع‌رساني فلسطين، شيخ يوسف قرضاوي رئيس اتحاديه علماي مسلمان در پيام خود به مناسبت عيد سعيد فطر اظهار داشت «اين وظيفه امت اسلام است كه براي محافظت از خود، دست به دست هم بدهد. ما بايد از ايران كه به عنوان جزئي از جهان اسلام به شمار مي‌رود، دفاع كنيم و اين كشور را در مقابله با دشمن ياري نماييم».
شيخ قرضاوي در اين پيام تاكيد كرد: «امروز آمريكا تحت پوشش شعار مبارزه با تروريسم، قصد براندازي و نابودي دين مبين اسلام را دارد و امروز مي‌بينيم كه در كنار رژيم صهيونيستي ايستاده و از تمامي اقداماتش حمايت مي‌كند. اگر نبود دارايي‌ها و تجهيزات نظامي آمريكا، ديگر امروز اسرائيلي وجود نداشت».
قرضاوي در ادامه پرسيد: «چرا ايران يا هر كشور مسلمان يا عربي كه در صدد استفاده صلح آميز از انرژي هسته‌اي است، را از حقش محروم مي كنند».
وي در بخشي ديگر از اين پيام، دو جنبش «فتح» و «حماس» را به گفت‌وگو فراخواند و خاطرنشان ساخت: «به تمامي برادران مسلمان در عراق و فلسطين سفارش مي كنم كه هميشه رشته برادري خود را حفظ و مستحكم كنند و قلب خود را از كينه و نفرت نسبت به همديگر پاك نمايند».
در بخشي ديگر از اين پيام آمده است: «از برادران فلسطيني مي‌خواهم كه از در آشتي و گفت‌وگو با هم وارد شوند و راه وحدت را پيش گيرند و به ريسمان همبستگي ملي چنگ بزنند».
وي تصريح كرد: «فلسطين همچنان در حال جنگ است و هنوز آزاد نشده است و تمامي وعده‌هايي كه اولمرت و رايس مي‌دهند، نيز دروغ مي‌باشد. اين وظيفه فرزندان فلسطين است كه با هم گفت‌وگو كنند چرا كه گفت‌وگو يك ضرورت و يك فريضه ديني است».
شيخ قرضاوي همچنين از مردم عراق خواست تا مراقب دام‌هايي كه دشمنان در مسيرشان تنيده‌اند، باشند.